METALAC SLOMIO OTPOR DUNAVA BOLJOM IGROM U DRUGOM POLUVREMENU

Valjevska posla 02.03.2023

Zahvaljujući neočekivanom porazu Zlatibora na svom terenu od zemunske Mladosti, Metalac je ponovo na prvom mestu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije pošto je u 23. kolu na svom terenu savladao Dunav iz Starih Banovaca rezultatom 98-83 (23-22, 21-21, 32-17, 22-23) .

Sa polovinom igrača još uvek rovitih od prehlade, Valjevci su se dugo mučili i tek u trećoj četvrtini su uspeli da slome otpor Dunava i zabeleže osamnaestu prvenstvenu pobedu. Bilo je dosta problema u igri Metalca u prvih dvadeset minuta, posebno u napadu dok je u odbrani zakazao defanzivni skok što su igrači Mitra Ašćerića koristili i preko centra Krsmanovića, beka Vulića i pleja Pašajlića lako pronalazili put do koša Metalca. Banovčani su skoro celu prvu