Marko Odermat pokorio kranjsku goru: Švajcarac je osvojio mali Kristalni globus u veleslalomu

Večernje novosti 12.03.2023  |  Novosti online

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je danas mali Kristalni globus u veleslalomu, pošto je pobedio na trci Svetskog kupa, koja je održana u Kranjskoj Gori.

Foto: Tanjug Odermat je ostvario vreme od dva minuta, 20 sekundi i 91 stotinku. Drugo mesto osvojio je Norvežanin Henrik Kristofersen, koji je za pobednikom kasnio 32 stotinke. Treći je bio Francuz Aleksi Panturo, koji je za Odermatom zaostao 70 stotinki. Odermat je trku pre kraja obezbedio drugi uzastopni mali Kristalni globus u veleslalomu. Švajcarac drži prvo mesto u generalnom plasmanu veleslaloma sa 740 bodova, dok je drugi Kristofersen sa 580, a treći