Moćni Dortmund noći na prvom mestu, sledeće kolo – spektakl!

Sport klub 18.03.2023  |  Autor:Branimir Smilić

Podeli : Fudbaleri Borusije Dortmund ubedljivo su pobedili Keln na "Signal Iduna Parku" u 25. kolu Bundeslige rezultatom 6:1. „Milioneri“ će prenoćiti na prvoj poziciji tabele sa bodom više od Bajerna koji u nedelju gostuje u Leverkuzenu, dok je Keln ostao na 13. mestu sa 27 bodova.

Domaća ekipa je sve dileme oko ishoda utakmice rešila posle nešto više od pola časa igre. Rafael Gereiro je u 15. minutu načeo goste, Sebastijan Aler je dva minuta kasnije duplirao prednost svog tima, da bi Marko Rojs u 32. i Doniel Malen u 36. kompletirali fenomenalno poluvreme tima hrvatskog trenera Edina Terzića. Napadač gostiju Davi Selke je u 42. minutu savladao Aleksandera Mejera i to je bilo sve od Jarčeva. U drugom poluvremenu Aler je u 69. minutu po peti