Raspucana Borusija demolirala Keln, pa će prenoćiti na prvom mestu!

Sportske.net 18.03.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda deklasirali su Keln na svom stadionu rezultatom 6:1 u 25. kolu Bundeslige. "Milioneri" su na taj način sa 53 boda preuzeli prvo mesto na tabeli od Bajerna, koji ima bod manje i koji će će sutra imati šansu da se vrati na lidersku poziciju ako ne izgubi u Leverkuzenu.

Trener Borusije Edin Terzić na teren je poslao ultra-ofanzivnu postavu koja je krenula žestoko i u prvom poluvremenu "samlela" nemoćne "jarčeve". Seriju golova je u 15. minutu otvorio Rafael Gereiro, koji je na najbolji mogući način krunisao fantastičnu akciju svojih saigrača i asistenciju Malena, za 1:0. Samo dva minuta kasnije je prednost duplirana. Bila je to još jedna briljantna akcija u kojoj je prikazana sva lepota fudbala. Belingem je povukao i uposlio