Vaterpolo (Ž): Spartak poražen u neizvesnoj borbi, bodovi ipak Partizanu

Subotica.com 29.03.2023  |  Subotica.com

Vaterpolistkinje Spartaka poražene su u drugom kolu doigravanja Prve lige za plasman od prvog do četvrtog mesta u Beogradu od Partizana rezultatom 9:6. Posle velike neizvesnosti u prvom delu, treća deonica je bila prelomna gde je domaći tim stekao prednost koja je od plus tri koju Subotičanke nisu uspele anulirati.

Prva četvrtina protekla je u velikoj borbi u bazenu na Banjici, a nerešen rezultat 2:2 to i potvrđuje. U drugoj deonici Partizan je bio bolji za gol i na pauzu otišao uz minimalnu prednost 4.3. Subotičanke su pružile malo slabiju igru u trećoj četvrtini koja je ispostavilo se i odlučila kome će bosovi pripasti. Crno – bele su dobile sa 4:2. U završnoj fazi Spartak je zaigrao mnogo bolje odbranu, ali je nedostajao efikasniji napada da anuliraju prednost rivala i