Zvezda bez krune! Odbojkašice Jedinstva u majstorici polufinala plej-ofa eliminisale šampionke

Večernje novosti 11.04.2023  |  S. K.

ODBOJKAŠICE Jedinstva plasirale su se u finalu plej-ofa pošto su u majstorici polufinala savladale branioca titule Crvenu zvezdu sa 3:1 (15:25, 25:17, 25:13, 27:25). Dame iz Stare Pazove za titulu će se boriti sa Ubom. Prva utakmica je 15.aprila, a šampion će postati ekipa koja ostvari tri pobede.

FOTO: CEV Crveno-bele su krenule žestoko i brzo su rešile prvi set u svoju korist. Domaće igračice su se razigrale od drugog čina i lako su preokrenule na 2:1. Žestoka borba vođena je u četvrtom setu. U finišu su Beograđanke vodile sa 22:20, ali su pulenke Jova Cakovića preokrenule rezultat i treću meč loptu, zahvaljujući bloku Mina Dragović, pretvorile u veliko slavlje. Zvezdašice tako nisu odbranile titulu prvaka države. Kod Jedinstva odskočile su Branka Tica sa