Novak propustio bezbroj šansi i ispao sa ''Srpska opena''! Lajovićeva pobeda karijere!

Sportske.net 21.04.2023  |  Sportske.net

Treća sreća za Dušana Lajovića! Tridesetdvogodišnji srpski teniser napravio je najveće iznenađenje na ''Srpska openu'' u Banjaluci, gde je ovog popodneva savladao najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića.

Njiih dvojica su se do sada sastajali samo 2015. u Dohi i 2018. u Monte Karlu, oba puta je slavio Novak, ali danas je Lajović dočekao svoju priliku i maksimalno ju je iskoristio. Tačnije, Đoković je danas propustio ''bezbroj'' svojih prilika, pogotovo pred kraj drugog seta, Lajović je to kažnjavao i zasluženo se plasirao u polufinale. Na kraju, 6:4, 7:6 (8:6) za Lajovića! Dva sata i 25 minuta je trajao njihov duel, a Lajović je već u trećem gemu nagovestio da je