JAGODINA SAČUVALA PREDNOST I POBEDILA U VALJEVU

Valjevska posla 02.05.2023

U utakmici 19. kola Prve lige Zapad rukometaši Jagodine su savladali domaći ORK Metalac 20-19 (14-10) posle posebno zanimljivog drugog poluvremena u kome su Valjevci bili blizu preokreta ali su na kraju bodovi ipak zasluženo pripali gostima.

Sve do 14. minuta Metalac je uglavnom bio u vođstvu predvođen veoma dobrim Lukom Mandićem da bi nakon poslednjeg izjednačenja 5-5, Jagodina strpljivom igrom u napadu napravila seriju 0-5 za vođstvo 5-10 dok je njen golman Radisavljević uspešno zaustavljao udarce Ćaćića, Mandića i Grubačića. Do kraja prvog dela igre gosti su održavali prednost od 4-5 golova razlike zahvaljujući iskusnom Nemanji Jovanoviću. Domaćin je započeo drugi deo utakmice čvršćom igrom u