Мјанмарске војне власти позивају противнике да предају оружје: Нуде им новчану награду и могућност смањења казни ако то учине
Курир 10.05.2023

Војне власти Мјанмара позвале су данас људе који се боре против нихове владавине да предају оружје, нудећи им новчану награду и могућност смањења казни ако то учине.
У званичном саопштењу објављеном у новинама Глобал њу лајт оф Мјанмар наводи се да су људи који су укључени у главне покрете отпора укључујуц́и Снаге народне одбране (ПДФ), "позвани да се врате у легалне токове". ПДФ је оружано крило продемократског покрета који је настао након преузимања власти од стране војске 2021. У саопштењу се оптужују антивојне организације, које војска назива терористичким, да користе страх и индоктринацију да убеде "невине људе"












