Лицем у лице: Зеленски се састао са индијским лидером који није осудио руску агресију: "Придружите се нашој формули мира"

Блиц 20.05.2023
Лицем у лице: Зеленски се састао са индијским лидером који није осудио руску агресију: "Придружите се нашој формули мира"

Председник Украјине Володимир Зеленски рекао је данас да је позвао Индију да се придружи украјинској формули мира током разговора са индијским премијером Нарендром Модијем, који до сада није осудио руску инвазију на Украјину.

Двојица лидера састала су се на маргинама самита Групе седам (Г7) у Јапану, пренео је Ројтерс. Зеленски је навео на Телеграму да је са Модијем разговарао и о потребама Украјине у деминирању и мобилним болницама. Ово је био њихов први сусрет тет-а-тет од почетка руског напада на Украјину 24. фебруара 2022. године. (Тањуг)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »