Bajern posle 10 godina gubi titulu? Lajpcig deklasirao Bavarce usred Minhena! Borusija Dortmund ima meč loptu

Kurir 20.05.2023

Fudbaleri Lajpciga savladali su kao gosti ekipu Bajerna sa 3:1 u 33. kolu Bundeslige.

Bajern je poveo golom Gnabrija u 25. minutu. Potpuni preokret je nastao u drugom delu. Lajmer je izjednačio u 65. minutu, Nkunku je iz penala u 76. minutu preokrenuo rezultat, a tačku na meč stavio Soboslai u 86. minutu, takođe iz penala. Lajpcig je ovom pobedom stigao do 63 boda i kolo pre kraja osigurao učešće u Ligi šampiona naredne sezone. Bajern je ostao prvi sa 68 bodova. Bavarci imaju bod više, ali i utakmicu više u odnosu na Borusiju iz Dortmunda.