Zvezda slavi Pešića – dva gola Nišlije za istorijsku treću „duplu krunu“

Sputnik 25.05.2023

Crvena zvezda pobedila je posle preokreta Čukarički u finalu Kupa Srbije rezultatom 2:1 (0:1). Dvostruki strelac i apsolutni heroj trijumfa crveno-belih bio je Aleksandar Pešić, koji je „poništio“ remek-delo Marka Docića iz 21. minuta i obezbedio Zvezdi istorijsku treću „duplu krunu“ u nizu.

Nikada ni jedan klub u istoriji jugoslovenskog i srpskog fudbala nije uspeo da veže tri šampionske titule i tri kupa, sve do 25. maja 2023. godine, kada je to pošlo za nogom Zvezdi. Crvena zvezda bila je apsolutni favorit. Kontrolisali su igru izabranici Miloša Milojevića, ali ni posed lopte od 70 odsto i nekoliko izglednih prilika nisu uticali da nađu način da matiraju golmana gostiju Belića u prvom poluvremenu. S druge strane, Čukarički koji je meč počeo s