Partizan na korak od finala sa zvezdom! Crno-beli razbili Cedevita Olimpiju, Naneli dominirao u Areni!

Kurir 28.05.2023

Košarkaši Partizana stigli su do prednosti u polufinalnoj seriji ABA lige pošto su u prvoj utakmici pobedili Cedevita Olimpiju rezultatom 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28).

Od starta meča je bilo jasno da crno-beli neće dozvoliti da im se dogodi ono što ih je snašlo u četvrtfinalu protiv Studentskog Centra. Ekipa Željka Obradovića, predvođena fantastičnim Džejmsom Nanelijem, u ne preterano efikasnoj prvoj četvrtini je uspela da napravi osetnu prednost, a u drugoj deonici je nastavila da igra sjajno pre svega u odbrani. U završnici prvog poluvremena stigao je Partizan i do 18 poena razlike, a nastavku je, čini se, prilično lako