SLABA TREĆA ČETVRTINA VALJEVACA I FANTASTIČAN ŠUT BORCA ZA TRI POENA, ODLUČILI POBEDNIKA U ČAČKU

Valjevska posla 28.05.2023

Na fotografiji igrač Borca Kočović šutira na koš Metalca pored Lukovića na prvoj utakmici u Valjevu./ Foto: Sreten Pantelić Metalac je odigrao veoma dobro u prvih 20 minuta meča u Dvorani Borca kraj Morave, bio potpuno ravnopravan protivnik ABA ligašu iz Čačka.

Odličnom igrom Bojana Tomaševića u napadu, domaćin je u 7. minutu imao solidnu prednost od 14-20 ali su Valjevci odgovorili preko Durma, Stefanoviać i Bajića i na dvadesetak sekundi pre kraj uvodne deonice poveli 23-22. Ipak, Kočović je trojkom na sekund pre kraja Borcu obezbedio poen prednosti pred drugi kvartal. Valjevci su u drugoj četvrtini zaigrali čvrsto u odbrani a u napadu su kažnjavali greške Borca. Bajić, Šinik, Simanić i Durmo su bili precizni pa je