Veličanstveni završetak za velikana: Inijesta se oprostio od Barselone prijateljskom utakmicom u Japanu
Kurir 06.06.2023
![Veličanstveni završetak za velikana: Inijesta se oprostio od Barselone prijateljskom utakmicom u Japanu](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Španski fudbaler Andres Inijesta oprostio se danas od starih prijatelja u Barseloni, prijateljskom utakmicom u Tokiju u kojoj je igrao za svoj klub Visel Kobe.
Barselona je pobedila golovima Frenka Kesija u 16. i Erika Garsije u 19. minutu. Inijesta se proslavio igrajući za Barselonu, gde je za 22 godine osvojio 32 trofeja. Odigrao je 674 utakmice i postigao 57 golova. Šampion Španije je doputovao u Japan odmah posle poslednje utakmice u prvenstvu, u nedelju uveče, i vraća se čarter letom tokom večeri. Inijesta je 2018. godine iz katalonskog kluba prešao u Visel Kobe, sa kojim je osvojio Kup 2019. i Super Kup Japana