Policija tzv. Kosova maltretirala lekare Doma zdravlja u Štrpcu: "Tretirali ih kao najveće kriminalce"
Telegraf 14.06.2023 | Telegraf.rs
![Policija tzv. Kosova maltretirala lekare Doma zdravlja u Štrpcu: "Tretirali ih kao najveće kriminalce"](https://nstatic.net/img/logo/s/telegraf.png)
Naterali su zdravstvene radnike da izađu iz vozila u sred noći, pretresali vozilo, a potom ih grubo ispitivali da li imaju licencu i dozvole za rad uz uvrede i pretnje “ovo nije Srbija, ovo je država Кosovo”
Pripadnici Kurtijeve Кosovske policije maltretirali su noćas lekare i medicinsko osoblje Doma zdravlja u Štrpcu, tokom terenske intervencije. Oni su, naime, sanitetskim vozilom prevezli dvoje mladih do Kosovske Mitrovice koji su povređeni u saobraćajnoj nesreći u Štrpcu. Po povratku, u blizini Vučitrna, njih je zaustavila Кosovska policija pod rotacijom i tretirala ih kao najveće kriminalce - navodi se u saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju: - Naterali su