Aleksandra Aranitović osvojila je srebrnu medalju u disciplini benč pres na Svetskom prvenstvu!

Volim Zrenjanin 18.06.2023

Aleksandra Aranitović osvojila je srebrnu medalju u disciplini benč pres na Svetskom prvenstvu za seniore/ke koje se održava na Malti od 11-18 juna. Aleksandra Aranitović je na prošlom Svetskom prvenstvu zauzela 8. mesto, a četiri godine kasnije došla je do 4. mesta i prvih svetskih medalja za Srbiju.

Malta – Aleksandra Aranitović Aleksandra Aranitović kategorisana kao Vrhunski sportista-međunarodni rang, a na osnovu rezultata iz 2022 godine i osvajanja prve evropske seniorske bronzane medalje u totalu danas je u ukupnom plasmanu u kategoriji do 52kg zauzela visoko četvrto mesto osvojivši prvu svetsku seniorsku medalju za Srbiju. Poslednjeg dana takmičenja odnosno 18.06.2023. Srbiju će u kategoriji preko 120kg predstavljati Milan Smiljanić.u Izvor: Powerlifting