Češka bolja od Crne Gore u Podgorici

Sport klub 20.06.2023  |  Autor: Svetozar Janičić

Izabranici Miodraga Radulovića, fudbaleri Crne Gore, samo tri dana posle duela sa Mađarskom u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i remija – 0:0, ugostili su Češku u prijateljskom meču, a posle bolje igre većim delom meča, slavili su Česi sa 4:1.

Oba selektora su utakmicu iskoristili da isprobaju igrače sa manjom minutažom i ulogom, isprobali su neke taktičke zamisli za septembar kada se nastavljaju kvalifikacije za šampionat Evrope. Češka je bila bolji i konkretniji rival. Imala je više loptu u posedu, imala je nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, a jednu je u gol pretvorio Mojmir Hitil. U nastavku meča, Češka je u režiji Mihala Sadileka duplirala prednost. Sadilek je zatresao mrežu iz slobodnog