EP (U21) - Švajcarska posle četiri primljena gola u osmini finala, "Azurini" idu kući!

Sportske.net 28.06.2023  |  Sportske.net

Najveće iznenađenje u okviru grupi B jeste eliminacija selekcije Italije koja je večeras poražena od Norveške rezultatom 1:0. "Azurinima" je bio potreban bod da bi se plasirali u narednu rundu, ali snove im je srušio fudbaler Salernitane Erik Bothajm u 65. minutu susreta.

Norveška je tako upisala svoje prve i poslednje bodove na šampionatu Evrope, te kao i Italija okončala takmičenje. U drugom meču u grupi, Francuska je prilično ubedljivo slavila protiv Švajcarske rezultatom 4:1. "Galski petlovi" poveli su u 16. minutu preko Amina Girija sa penala, da bi u 35. Dan Ndoje poravnao rezultat. U drugom poluvremenu na terenu je postojao samo favorit, pa je Francuska golovima Bredlija Barkole, Rajana Čerkija i Maksensa Kakerea u razmaku od