Žaber i Vondrušova igraju žensko finale Vimbldona: Jedna drugi put, a druga premijerno za titulu

Euronews 13.07.2023  |  Autor: Euronews

Tuniska teniserka Ons Žaber će drugu sezonu zaredom igrati finale Vimbldona, pošto je danas u tri seta porazila Arinu Sabalenku iz Belorusije - 2:1 (6:7, 6:4, 6:3).

Prvi set protekao je u vrlo izjednačenoj borbi, a kako ni jedna ni druga nisu uzele gem na servis protivnice, pobednik je morao biti rešen u taj-brejku. U doigravanju je prštalo na obe strane, ali je Sabalenka bila za nijansu smirenija i sigurnija. U nastavku je viđena kontra slika, pala su tri brejka, a kako je Žaber napravila jedan više stigla je do izjednačenja i prilike da ponovi plasman od prošle sezone, kada je takođe bila jedna od dve igračice koje su se