Evropski Olimpijski festival mladih, Justin Cvetkov završio takmičenje bronzom u finalu štafeta! Maribor/Slovenija - EYOF 2023

Volim Zrenjanin 28.07.2023
Evropski Olimpijski festival mladih, Justin Cvetkov završio takmičenje bronzom u finalu štafeta! Maribor/Slovenija - EYOF…

Prvog dana takmičenja, Zrenjaninac Justin Cvetkov član Plivačkog kluba „Proleter“ iz Zrenjanina, je 2 puta postavio novi nacionalni rekord u disciplini 100m slobodno u konkurenciji momaka do 16. godina sa vremenom 50.56 u kvalifikacijama i 50.42 u polufinalu.

Drugog dana takmičenja, Justin je na finalnim trkama prvo nastupio u trci na 100 metara slobodno gde se takmičio osam plivača iz Francuske, Hrvatske, Poljske, Italije Norveške, Češke i Velike Britanije, gde je osvojio 4. mesto rezultatom 50:73. Trećeg dana ponovo se upisao na vrh evropske liste najboljih plivača na Evropskom prvenstvu, kada je u trci na 50 metara slobodno, ovo „čudo od momka“ ponovo ostvario najbolje vreme oborivši još jednom rekord Srbije od 23:15