Zvezda ubedljiva protiv Vojvodine, pobeda Železničara na startu Super lige

Politika 30.07.2023

Fudbaleri Crvene zvezde počeli su večeras odbranu titule u Super ligi Srbije pobedom u Beogradu protiv Vojvodine 5:0, u utakmici prvog kola.Pred nešto više od 16.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić”, domaći su poveli golom Žana Filipa Krasa iz jedanaesterca u 11. minutu.

Sudija Aleksandar Živković nije odmah dosudio penal, pokazao je da je Aleksandar Busnić napravio prekršaj na Piteru Olajinki i pokazao na slobodan udarac, ali je posle upotrebe VAR tehnologije odlučio da dosudi jedanaesterac. Vojvodina je od 24. minuta igrala sa desetoricom, pošto je Busnić dobio drugi žuti karton posle starta nad Olajinkom. Zvezda je povela sa 2:0, autogolom Radomira Milosavljevića, koji je posle kornera, glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu. Tri