Motociklisti AMKK Zlatibor i Highlandera učestvovali na trkama u Grobniku

Zoom UE 10.08.2023

UŽICE – Motociklisti užičkog AMKK Zlatibor i novoosnovanog MK Higlander iz Sevojna takmičili su se na Alpe Adria kupu na stazi Grobnik u Hrvatskoj. Ove trke bodovale su se za nacionalne šampionate Srbije, Češke, Hrvatske, Poljske i još nekoliko zemalja učesnica.

U klasi 1000 STK Goran Stojanović Mrsi bio je najuspešniji vozač iz Srbije tokom oba takmičarska dana. Drugog dana u klasi F1000 najbolji srpski vozač bio je Marko Maksimović, dok je 3. mesto tokom oba dana osvojio Nemanja Paunović u klasi 600 SSSP. U klasi F600 Goran Terzić iz Higlandera zauzeo je 2. mesto na prvoj, a 3. mesto na drugoj trci kada se gleda poredak vozača iz Srbije. Takmičari ističu da je tokom oba takmičarska dana na stazi padala jaka kiša, koja ih