Jks: "Svi ugovori o prometu nepokretnosti u javnobeležničkim kancelarijama potvrđuju se i overavaju u skladu sa važećim propisima"
Blic 22.08.2023
![Jks: "Svi ugovori o prometu nepokretnosti u javnobeležničkim kancelarijama potvrđuju se i overavaju u skladu sa važećim…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Javnobeležnička komora Srbije istakla je danas u saopštenju da se u Republici Srbiji svi ugovori o prometu nepokretnosti u javnobeležničkim kancelarijama potvrđuju i overavaju u skladu sa važećim propisima, bilo da su u pitanju izgrađeni objekti ili objekti u izgradnji.
Javni beležnici podsećaju da oni ulaze u sadržinu svakog pojedinačnog ugovora o prometu nepokretnosti, proveravajući detalje statusa nepokretnosti i dozvoljenost konkretnog pravnog posla. - Zakonom o upisu u katastar nepokretnosti i vodova i Zakonom o planiranju i izgradnji predviđeno je da objekti u izgradnji sa pratećim dozvolama budu predbeleženi u katastru, čime bi se podigla pravna sigurnost na tržištu nepokretnosti. Zakon o planiranju i izgradnji, naime,