Đoković: Potrudiću se da popravim skor u finalima Ju Es opena, znam šta treba da uradim da osvojim

Glas Amerike 10.09.2023  |  Braca Đorđević

NJUJORK — U istom danu kada se košarkaška reprezentacija Srbije bori za zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Manili, srpski teniser Novak Đoković pokušava da osvoji 24. grand slem titulu u karijeri i izjednači se sa Australijankom Margaret Kort, koja je već dugo rekorderka u obe pojedinačne konkurencije.

Treći put u karijeri, posle 2015. i 2021. Đoković je u sva četiri turnira „velike četvorke“ stigao do finala. Ukupno, odigrao je 72 grand slem turnira, a finale na Artur Eš stadionu - biće mu 36. u karijeri. Pedeset odsto, što čak i Đoković priznaje, zvuči nestvarno, iako je u šali – u razgovoru sa srpskim novinarima posle polufinala sa Benom Šeltonom – prokomentarisao „… solidno, što bi se reklo polovično“. "Da bude 2 od 2 zlata za Srbiju u nedelju" "Košarkaši su