Aliju je trebalo pola minuta da Srbiji donese medalju – stigla još jedna viza za Olimpijske igre

Sputnik 23.09.2023

Ali Arsalan, rvač reprezentacije Srbije, osvojio je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu u rvanju grčko-rimskim stilom.

Arsalan je osvojio bronzanu medalju u kategoriji do 72 kilograma protiv Japanca Šinga Harade rezultatom 9:0 i to za samo 30 sekundi. Ovo je već treća medalja za Srbiju na ovom šampionatu sveta, a ukupno 109 za našu zemlju na velikim takmičenjima. Arsalan je na taj način za rvačku reprezentaciju Srbije obezbedio i treću vizu za učešće na Olimpijskim igrama u Parizu naredne godine. Srpski reprezentativac je na putu do bronzanog odličja prvo savladao Iranca,