Црнадак: Доношењем закона о страним агентима настоји се угасити цивилни сектор у РС
Према неговим речима, усвајањем овог закона, као и раније донетог закона о криминализацији клевете, власт настоји да под контролу стави један део слободних медија и слободних људи.
Додао је да се кроз причу о закону о невладиним и непрофитним организацијама провлачи још једна опасна прича - о наводним агентима који раде против РС, док се власт покушава представити патриотском.
Још је рекао је да је "илузорно тражити да се овај закон повуче из процедуре, али да је његова обавеза да нагласи да режим у нашем друштву ствара мрак, да би њихови полтрони управљали овом земљом".
Доношење овог закона раније су осудили и амбасадори Савета за примену мира у БиХ (ПИЦ), наводећи да ће се његовим усвајањем додатно ограничити грађански простор за функционално и независно цивилно друштво, као и да ће представљати значајну претњу свеукупном стању у области људских права и демократије у Босни и Херцеговини.
(Бета, 28.09.2023)












