Bebe heroj Raja za nastavak niza, dva gola Ojarzabala

Sport klub 29.10.2023  |  Autor: Ognjen Bojić

Fudbaleri Raja Valjekana produžili su seriju vezanih utakmica bez poraza - trenutno su na broju sedam, pošto su u finišu meča 11. kola španskog prvenstva "spasli" bod i remizirali sa Real Sosijedadom rezultatom 2:2 (1:1) Na samom startu susreta nije bilo izlednijih prilka, ali je potom Sosijedad „nagrnuo“ na šesnaesterac domaćih.

Taj period inicijative nije bio plodonosan, pa je bio red na Rajo. Oni su svoje navijače na Valjekasu obradovali pogotkom u 31. minutu, kada je štoper Abud Muman postigao pogodak. Nije se predugo čekalo na izjednačenje, koje je doneo Mikel Ojarzabal posle asitencije Andrea Barenčee. Španski ofanzivac je svojim drugim pogotkom doneo potpun preokret u 66. minutu, pošto je sa bele tačke matirao golmana Raja – reprezentativca Severne Makedonije Stoleta Dimitrijevskog.