Srbi spasili Salcburg ispadanja iz Kupa!

Sportske.net 01.11.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Salcburg nekako su preživeli i ostali u igri za osvajanje Kupa Austrije. "Bikovi" su bili blizu eliminacije u osmini finala, gubili od Hartberga na 15 minuta pre kraja meča, ali se tada pojavio srpski napadač Petar Ratkov i spasio svoj tim protiv Hartberga.

Da bi u penal seriji Salcburg stigao do trijumfa. Na kraju Hartberg - Salcburg 1:1, posle penala 5:6. Poveo je domaćin u 67. minutu golom rezerviste Maksimilijana Entrupa, koji je u igru ušao samo dva minuta ranije. Deset minuta kasnije Ratkov je iskoristio asistenciju Andresa Ulmera i doneo izjednačenje svom timu. U produžecima nije bilo golova, a onda se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Svi igrači Salcburga, uključujući naše reprezentativce Strahinju