Медији: Аеродром у Ченеју и још четири аеродрома потпуно затворени, суспендоване дозволе
У ванредном инспекцијском надзору утврђено је да ни након два изречена рока за отклањање незаконитости, Аероклуб "Нови Сад" није поступио по налозима Директората цивилног ваздухопловства Србије.
У Директорату је за тај портал потврђено да су потпуно забрањени за употребу и аеродроми Трстеник, Бреге, Велики Радинци и Лисичји Јарак, јер су ванредни инспекцијски надзори Директората цивилног ваздухопловства показали да постоје неусклађености у поступању оператера тих аеродрома.
Додаје се да су ваздухопловни инспектори недавно оператерима тих аеродрома у два наврата налагали мере и остављали рокове за отклањање незаконитости и испуњавање прописаних обавеза.
Није наведено које су неправилности у питању.
Из Директората наводе да суспензије дозволе за коришћење аеродрома, а с тим у вези и мере потпуне забране коришћења аеродрома за обављање ваздушног саобраћаја, "престају да важе истеком времена на које су изречене или решењем о укидању суспензије, ако оператер аеродрома отклони уочене незаконитости пре истека суспензије и достави Директорату доказ о томе".
(Бета, 07.11.2023)