Poraz omladinaca zvezde: Lajpcig pobedio i u Beogradu i eliminisao crveno-bele iz Lige šampiona

Večernje novosti 07.11.2023  |  Novosti online

OMLADINCI FK Crvena zvezda izgubili su od Lajpciga u 4. kolu Lige šampiona sa 1:0, što im je bio treći poraz u elitnom takmičenju. Ovo je ujedno bila jedina utakmica do sada u grupnoj fazi u kojoj tim iz Beograda nije postigao gol.

FOTO: FK Crvena zvezda Za razliku od utakmice koja je odigrana u Nemačkoj (crveno-beli poraženi sa 2:1) ovog utorka na stadionu Voždovca golova nije bilo, iako je na obe strane bilo nekoliko opasnih situacija. Izabranici Nenada Milijaša su u prvom poluvremenu više pretili najčešće preko Veljka Vukojevića, često dolazili u poslednju trećinu terena, ali mreža Fernanda Dikesa je ostala mirna. U nastavku utakmice Lajpcig je bio taj koji je preuzeo kontrolu, držao je