Baskijci i Madriđani siloviti, Dmitrović kapitulirao, a Junajted ostavio bodove u Kopenhagenu

Sputnik 08.11.2023

Real Sosijedad je sa ubedljivih 3:1 savladao Benfiku, Napoli je odigrao samo nerešeno (1:1) protiv Union Berlina u uvodnim mečevima drugog dana četvrtog kola Lige šampiona, potom je Arsenal je bio siguran protiv Sevilje (2:0), kao i Real u duelu sa Bragom (3:0), dok je Mančester junajted poražen u Kopenhagenu sa 4:3.

Sosijedad je na svom terenu bio više nego ubedljiv pošto je za 21 minut postigao tri regularna gola. Usput, jedan pogodak im je poništen zbog igranja rukom, a u 29. minutu su upisali i promašeni penal. Akteri utakmice u Londonu između Arsenala i Sevilje bili su Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj, ali su ipak morali da polože koplja u na gostujućem terenu. Minhenski Bajern je tek u finišu utakmice sa dva brza gola uspeo da pobedi Galatasaraj na svom terenu, Junajted