Španske sudije ustale protiv amnestije obećane katalonskim separatistima
Euronews 23.11.2023 | Autor: Tanjug
![Španske sudije ustale protiv amnestije obećane katalonskim separatistima](https://nstatic.net/img/logo/s/euronews.png)
Da bi osigurao reizbor, premijer Pedro Sančes postigao je sporazum sa strankom Karlesa Pudždemona da okonča sudske postupke protiv stotina ljudi koji su bili uključeni u pokušaj secesije Katalonije 2017. godine.
Među španskim sudijama nije dovoljno reći da vlada nelagodnost, protestni skupovi u Toledu, Segoviji, Sevilji i Salamanci sve su masovniji, jer na stotine njih demonstrira kako bi osiguralo poštovanje nezavisnosti pravosuđa, preneo je "Figaro". U pitanju je sporazum potpisan 9. novembra između Španske socijalističke radničke partije (PSOE) i katalonske stranke za nezavisnost Junts, koji je omogućio socijalističkom premijeru Pedru Sančesu da ostane na čelu vlade.