Italija čeka Srbiju ili Veliku Britaniju u polufinalu Dejvis kupa

Vesti online 23.11.2023  |  Sport klub

Italija je treći polufinalista Dejvis kupa. Za prolaz u finale u Malagi igraće protiv boljeg iz meča Srbija – Velika Britanija. “Azuri” su savladali Holandiju ukupnim rezultatom 2:1. Van de Zandšulp je savladao Arnaldija, ali su preokret i trijumf Italijanima doneli Siner protiv Grikspora i dubl Siner i Sonego protiv Grikspora i Kolhofa.

Holandija je posle drame povela 1:0. Botik Van Zandšulp je spasao tri meč lopte i u taj brejku trećeg seta dobio Arnaldija 6:7, 6:3, 7:6 (9:7). Italijan je dobio prvi set u taj brejku, Holanđanin se vratio u egal zahvaljujući brejku u osmom gemu. U odlučujućem setu Van Zandšulp je prvi stigao do brejka za 2:1, ali se Arnaldi vratio za 3:3. Ušlo se u taj-brejk u kojem je Italijan vodio 6:4 i 7:6. Nijednu od tri prilike nije realizovao, ali zato Botik jeste prvu za