Partizan posle penala pobedio Grafičar i izborio četvrtfinale Kupa

RTV 07.12.2023  |  Tanjug

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su večeras na stadionu u Humskoj posle boljeg izvođenja penala pobedili Grafičar ukupnim rezultatom 6:5 u osmini finala ovog takmičenja. Utakmica je posle 90 minuta završena bez pobednika, 1:1.

Grafičar je poveo golom Ognjena Ajdara u 64. minutu, a Partizan je izjednačio pogotkom Dušana Jovanovića u 79. Grafičar je od 66. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Babakar Mbup. Golove za Partizan sa 11 metara su postigli: Bibars Natho, Kristijan Belić, Aldo Kalulu, Gajas Zahid i Mateus Saldanja. Pogotke za Grafičar sa jedanaesterca su postigli: Vladimir Petrović, Aleksa Jovanović, Aleksej Vukičević, Branko Đukić, dok je golman Partizana