Gusti dim i miris paljevine širi se iz dvorišta Kikindski vatrogasci ne pamte ovakav požar: Gorele palete u bivšoj fabrici
Kurir 01.01.2024
![Gusti dim i miris paljevine širi se iz dvorišta Kikindski vatrogasci ne pamte ovakav požar: Gorele palete u bivšoj fabrici](https://nstatic.net/353/35382353tyoztk.jpg)
Cele noći su kikindski vatrogasci gasili veliki požar koji je na periferiji grada, u delu dvorišta nekadašnje fabrike "Hemik" buknuo pola sata iza ponoći.
Požar je u međuvremenu lokalizovan, ali se i dalje gasi, a vatrogasci su na licu mesta. Iz dvorišta se vidi veliki gusti dim i oseća miris paljevine. - Gorele su drvene palete, plastika i drugi materijal predviđen za reciklažu. Uviđaj je u toku, pa još uvek ne može da se kaže šta je prouzrokovalo veliki požar - rekao nam je Zoran Budiša, načelnik Odeljenja za vanredne situacije i dodao da dosad u Kikindi, u novogodišnjoj noći, nije bilo ovakvih požara: - Dosad,