Хезболах: У израелском нападу у Бејруту убијен оснивач војног крила Хамаса

Бета 02.01.2024

Високи званичник Хамаса Салех Арури убијен је данас у Бејруту, потврдили су из Хамаса и Хезболаха.

Либанска државна новинска агенција пренела је да су Арури и још три особе убијени у експлозији коју је изазвао израелски дрон.

Израелски званичници још увек нису коментарисали напад.

Арури, један од оснивача Хамасовог војног крила, био је на челу групе на Западној обали. 

Израелски премијер Бењамин Нетањаху претио је да ц́е га убити чак и пре рата који је почео 7. октобра.

Уколико Израел стоји иза напада, то би могло да буде окидач за ескалацију сукоба у читавом региону Блиског истока.

Лидер Хезболаха Сајед Хасан Насралах обец́ао је да ц́е узвратити на било какве нападе Израела на палестинске званичнике у Либану.

Званичник Хамаса Басем Наим потврдио је за Асошиејтед прес да је Арури погинуо у експлозији. То је потврдио и један анонимни званичник Хезболаха.

Експлозија се догодила у Мушарафије, јужном предграђу Бејрута, које је упориште Хезболаха, савезника Хамаса.

Израел и Хезболах размењују ватру дуж границе још од почетка рата у Гази 7. октобра.

(Бета, 02.01.2024)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »