Rus caruje u Hong Kongu – Dimitrov prekinuo post dug 2.240 dana

Sputnik 07.01.2024

Ruski teniser Andrej Rubljov osvojio je trofej na turniru u Hong Kongu, nakon što je u finalu u dva seta, rutinski izašao na kraj sa Fincem Emilom Rusuvorijem – 6:4, 6:4. Kada je reč o turniru u Brizbejnu, najbolji je bio Bugarin Grigor Dimitrov koji je srušio Danca Holgera Runea 7:6, 6:4.

Rus je završio posao za samo 78 minuta. I bez ikakvih problema uspeo je da opravda ulogu apsolutnog favorita i da izađe na kraj sa Fincem, koji je 69. reket planete. Rubljov je već u prvom gemu zapretio Rusuvoriju sa dve brejk lopte, ali se Finac izvukao. Igralo se zatim gem za gem, sve do sedmog kada je peti igrač ATP liste stigao do brejka. Usledila je potvrda, da bi na kraju Rus prvi set uzeo rezultatom 6:4. Slična priča odigrala se u drugom setu, s tim što je