Košarka: Spartak pred ispunjenom halom savladao lidera KLS - novosadsku Vojvodinu (83:72)

Subotica.com 07.01.2024  |  Subotica.com

U derbiju 16. kola Košarkaške lige Srbije Spartak je u petak naneo treći poraz Vojvodini, revanširajući im se, sa kamatom, za tesan poraz u Novom Sadu.

Počelo je za derbije uobičajenim ispitivanjem snaga. Krajem prve deonice Spartak je stekao lepih plus 9. Drugi period donosi manje kvalitetnu košarku, koju Subotičani iskusno rešavaju u svoju korist. Već posle dva minuta igre u nastavku Spartak je ispunio bonus, a kod rezultata 47:35, trener domaćih Jovanović je isključen na opšte čuđenje audotorijuma. Gosti su taj momenat iskoristili da se primaknu na minus 2 (47:49). Spartak se vraća "u igru", a jedan od tvoraca