Vaterpolisti Srbije lako i ubedljivo pobedili Maltu

Radio sto plus 09.01.2024

Vaterpolisti Srbije od početka meča su bili bolji rival u bazenu, već posle prve četvrtine bilo je jasno da će se grupna faza Evropskog prvenstva za izabranike Uroša Stevanovića biti završena sa maksimalnim učinkom, pošto je posle prvih osam minuta bilo 6:0.

Kvalitetna odbrana, ali i dobra igra u napadu još jednom je došla do izražaja, prednost Srbije je vremenom rasla, da bi tek u poslednjoj deonici došlo do blagog opuštanja u defanzivi, koju je Malta delimično iskoristila i zapravo samo u poslednjoj deonici postigla više od jednog gola. Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Vuk Milojević sa četiri gola, dok su po tri postigli Strahinja Rašović, Sava Ranđelović, Marko Radulović i kapiten Nikola Jakšić. Golove za