Kraso obeležio otvaranje Kupa afričkih nacija, golčina i asistencija za Obalu Slonovače

RTS 13.01.2024

Domaćin Kupa afričkih nacija Obala Slonovače pobedila je Gvineju Bisao 2:0 na otvaranju u Abidžanu. Stelac drugog gola bio je napadač Crvene zvezde Žan Filip Kraso.

Obala Slonovače je povela golom Seka Fofane već u 4. minutu, kome je loptu doturio Žan Filip Kraso. Fudbaler Zvezde je postigao sjajan pogodak u 58. minutu. Obala Slonovače je u grupi još sa Nigerijom i Ekvatrijalnom Gvinejom. Prvi put u istoriji Afričkog Kupa nacija na šampionatu učestvuju 24 reprezentacije. U osminu finala će po šest prvoplasiranih iz svih grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane.