Pavle Stojiljković iz Leskovca osvojio trofejni pehar na prvom turniru iz kalendara Tenis Europe

Jugmedia 22.01.2024  |  M. Ivanović

Od 8. do 21. januara na terenima Crne Zvezde održan je turniri iz kalendara Tenis Europe i ITF, na kome se borilo se 250 tenisera iz 31 zemalje sveta, a mladi Leskovčanin Pavlje Stojiljković osvojio je trofejni pehar Point Opena do 14 koji je u finalu salvadao predstavnika Slovačke Maksa Lorincika 6:4, 6:2.

On je jedan od mladih šamipona na ovom turniru za evropsku rang listu u kategoriji četrnaestogodišnjaka. Posle Point Opena usledilio je Data-Driven Lab Open za ITF svetsku rang listu do 18 godina (od 15.01. do 21.01.2024), pa je više od 40 takmičara iz Srbije osvojilo je bodove za evropsku i svetsku rang listu.