Rukometni spektakl u Kelnu - Francuska se revanširala Švedskoj posle produžetka i magije Prandija

RTS 26.01.2024

Reprezentacija Francuske je prvi finalista Evropskog prvenstva u Nemačkoj pobedom nad Švedskom 34:30 (27:27) u Kelnu. Meč je obeležio veliki preokret Švedske i fenomenalan pogodak Elohima Prandija u poslednjoj sekundi za produžetak.

Evropa će imati novog prvaka. Olimpijski prvak pokazao je šampionski karakter, revanširavši se za poraz u polufinalu prethodnog Evropskog prvenstva. Francuska je sredinom prvog poluvremena do pristojne distance od sedam golova i uspešno su je održavali do kraja prvog poluvremena. Tad je na semaforu bilo 17:11. Šveđani fantastično otvaraju drugo poluvreme serijom 6:1, kojom su došli do egala 18:18. Činilo se da se Francuzi posle uzvražene mini-serije od tri gola