Rusi mu priredili toplog zeca Borelj viri iz skloništa, došao u Kijev a onda je počlo da tuče sa neba
Alo 07.02.2024
![Rusi mu priredili toplog zeca Borelj viri iz skloništa, došao u Kijev a onda je počlo da tuče sa neba](https://nstatic.net/121/35698121tbccji.jpg)
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj, koji boravi u dvodnevnoj poseti Ukrajini, saopštio je da je jutro dočekao u skloništu zbog sirena za vazdušnu opasnost koje su se oglasile širom Kijeva.
"Počinjem jutro u skloništu dok se sirene oglašavaju širom Kijeva.Ovo je svakodnevna realnost hrabrog ukrajinskog naroda, otkako je Rusija pokrenula svoju protivpravnu agresiju", napisao je Borelj na X platformi. Rusija je izvela raketni udar na Kijev i druge ukrajinske gradove u jutarnjim satima, saopštile su ukrajinske vazduhoplovne snage, a nekoliko eksplozija se čulo u glavnom gradu zemlje kada su sistemi protivvazdušne odbrane bili angažovani na odbijanju