EP (kval.) - Crnogorci osetili snagu svetskog prvaka, skromni Simonović, Bugarin Miler-Mekintajer nemoćan protiv Švedske

Sportske.net 22.02.2024  |  Sportske.net

Novi svetski prvak, selekcija Nemačke, uspešno je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Nemci su večeras u Ludvigsburgu, u meču prvog kola Grupe D ubedljivo savladali Crnu Goru rezultatom 85:61. Već u prvoj četvrtini domaćini su stavili do znanja Crnogorcima da su rešeni da trijumfuju, dobili su prvih deset minuta sa 28:10, ali su gostu uspeli kasnije da polako smanje razliku. Kada je početkom četvrte deonice Zoran Nikolić smanjio na 58:52, izgledalo je da bi Crna Gora mogla da meč uvede u zanimljivu završnicu, ali Nemci ekspresno uzvraćaju serijom