3 Српске научнице у трци за најбољи истраживачки рад: Једна лечи реуму, друга очи, трећа је фармацеут! Оне су наше финалисткиње!

Курир 27.02.2024
3 Српске научнице у трци за најбољи истраживачки рад: Једна лечи реуму, друга очи, трећа је фармацеут! Оне су наше…

Међународна стручна комисија конкурса "Интернатионал Медис Авардс фор Медицал Ресеарцх", која већ десету годину награђује највећа истраживачка достигнућа лекара и фармацеута из држава средње и источне Европе, одабрала је 18 финалиста, а међу њима је чак троје истраживача из Србије.

Комисија је прегледала 242 научно-истраживачка рада, а критеријуме за номинацију ове године задовољило је 148 пријава. Финалисти из Србије су истраживачи из области фармације дипл. фарм. Милена Анђелковић, офтамологије доц. др Маја Живковић и реуматологије проф. др Ана Банко, чији су радови објављени у престижним светским научним часописима. За учешће у 10. "Интернатионал Медис Авардс фор Медицал Ресеарцх" могли су се пријавити лекари и фармацеути који су своје

Повезане вести »

Кључне речи

Друштво, најновије вести »