Benfika se na terenu pojavila kasno, Sportingu prednost u polufinalu Kupa Portugalije!

Sportske.net 29.02.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona savladali su na domaćem terenu ekipu Benfike rezultatom 2:1 u okviru prvog meča polufinala Kupa Portugalije. "Lavovi" su apsolutno zasluženo stekli minimalnu prednost nad velikim rivalom koja je mogla biti i veća, međutim teško da će navijači Sportinga moći mnogo da zamere svojim igračima.

Domaćin je poveo već u devetom minutu kada je Pedro Gonšalveš posle dobrog centaršuta Hjulmanda glavom savladao Trubina. U prvom poluvremenu na terenu je postojao samo jedan tim, Viktor Đekereš je propustio dve dobre prilike, ali je treću uspeo da iskoristi u 54. minutu kada je spretno udvostručio prednost svoje ekipe. Činilo se da je na terenu i dalje samo jedan tim, ali tračak nade za Benfiku pojavio se u 69. minutu kada je Fredrik Aursnes iskoristio odličan