Oživeću sećanja na duele Plećaša: Zdravko Plećaš želi da ispoštuje davnašnju želju svog pokojnog oca Nikole
Večernje novosti 29.02.2024 | Bogoljub Grujić
![Oživeću sećanja na duele Plećaša: Zdravko Plećaš želi da ispoštuje davnašnju želju svog pokojnog oca Nikole](https://nstatic.net/895/35896895fahxev.jpg)
VEČITI košarkaški šarmer sa brkovima, Nikola Plećaš (76), nekadašnji reprezentativni plejmejker nacionalnog tima Jugoslavije i legenda Lokomotive, kasnije Cibone, početkom juna prošle godine došao je u malo banatsko selo Novo Miloševo, kako bi ispoštovao lik i delo svog košarkaškog oca, velikog trenera, Ranka Žeravice, kojem je u čast u porodičnoj kući u rodnom selu otvoren memorijalni muzej.
Zdravko Plećaš, Foto B. Grujić - Dirnuo me je ovaj šmekerski gest čoveka koji, iako i sam u godinama, nije žalio trud i vreme, došao je da se pokloni seni stratega sa kojim je daleke 1970. godine u Ljubljani bio prvak sveta - započinje priču Zrenjaninac Zdravko Plećaš, sin Nikole Plećaša, od 2001. godine pokojnog nekadašnjeg košarkaša Proletera. - Jednostavno, nisam znao za otvaranje Muzeja Ranka Žeravice, mada je najavljivano, sve je nekako tiho prošlo, a da sam