Na poluvremenu 5:0 za Augzburg: Ko je u Bundesligi dao i šest golova u prvih 45 minuta, kada je između stativa bio i Mađar iz Kikinde?

Danas 02.03.2024  |  G. A.
Na poluvremenu 5:0 za Augzburg: Ko je u Bundesligi dao i šest golova u prvih 45 minuta, kada je između stativa bio i Mađar…

U utakmici 24. kola nemačkog fudbalskog prvenstva Augzburg se razgoropadio kao gost poslednjeplasiranog Darmštata.

Na predah je otišao s vođstvom 5:0. Nije jedinstveni slučaj u Bundesligi da jedan tim da pet golova u prvih 45 minuta utakmice. Poslednji put se mreža zatresla u 29. minutu preko bosanskog napadača Ermedina Demirovića, koji je bio i strelac trećeg gola, u 20. minutu. Da se domaćinu crnu piše nagovestio je Demirovićev parnjak u navali Nemac Filip Tic već u 1. minutu. Mnogo je manje timova – samo pet – postiglo i rekordnih šest pogodaka u prvom poluvremenu. U svim