Milan nadigrao Empoli, Verona slavila protiv Lećea na gostovanju

RTS 10.03.2024

Fudbaleri Milana nadigrali su Empoli sa 1:0 na svom terenu, a Verona je istim rezultatom nadigrala Leće na gostovanju u prvim današnjim utakmicama 28. kola Serije A. Veronu je sa kapitenskom trakom na ruci ponovo predvodio Darko Lazović, a Luka Jović je bio starter u timu Milana ali je u 70 minutu izašao iz igre.

Milan je u meč sa Empolijem, koji je pri začelju tabele, ušao u znatno izmenjenom sastavu ali to nije mnogo itucalo na njihovu sigurnu igru na svom terenu. U startnoj postavi nastupio je i Luka Jović ali trener Pioli je u drugom poluvremenu odlučio da u igru uđu Čukvueze, Musa, Kalulu i Žiru koji je u 70. minutu zamenio srpskog internacionalaca. Iako su imali inicijativu od samog starta meča domaćini su do pobedonosnog gola došli tek u 41. minutu pogotkom